To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Samsung - Samsung C3050 Przeglądarka dokumentów pdf, pps, ppt, doc

Katiusha - Śro Gru 02, 2009 16:55
Temat postu: Samsung C3050 Przeglądarka dokumentów pdf, pps, ppt, doc
Na stronie producenta telefonu w specyfikacji jest podane, że telefon posiada przeglądarkę dokumentów pdf, pps, ppt, doc, xls:

Samsung C3050 Specyfikacja - Samsung Mobile

Wrzuciłam kilka dokumentów w tych formatach do na kartę pamięci do telefonu przez kabel USB aby zobaczyć i figa, nie otwierają się, choć są widoczne dla telefonu.
Samsung w specyfikacji wprowadza w błąd z tym odczytem czy może trzeba zainstalować jeszcze jakiś czytnik tych formatów w JAVIE aby je odczytać?

Jeśli tak, to jaką najlepiej zainstalować aplikacje w C3050 aby móc odczytywać dokumenty i czy w ogóle to możliwe na tym telefonie?

darkgee - Śro Gru 02, 2009 17:11

Wydeje mi sie, że pliki są za duze jak na moc obliczeniowa telefonu i po prostu nie może ich otworzyć, ponieważ brakuje mu mocy.
ziomiwan - Śro Gru 02, 2009 17:38

Nie ma czegoś takiego jak "czytnik formatów w JAVIE".
Nie wiem czy otwiera te rozszerzenia. Ale może docx nie otwiera bo musi mieć doc a pdf wątpię aby otwierał. Ma za mało pamięci aby przetworzyć taki plik.
To bardzo prosty telefon dla starszych ludzi i dla tych którzy potrzebują telefonu do dzwonienia i pisania, nie dający nic ponadto.

I możliwe też, że za duży rozmiar maja te pliki. Spróbuj otworzyć pusty plik doc lub z kilkoma linijkami tekstu.

Katiusha - Śro Gru 02, 2009 18:51

ziomiwan napisał/a:
Nie ma czegoś takiego jak "czytnik formatów w JAVIE"


Chodziło mi o coś takiego jak np Opera Mini (którą notabene udało mi się na tym telefonie zainstalować i działa :D ) która służy do przeglądania stron internetowych, to tak samo jakąś aplikacje w JAVA (.jar i .jad) do otwierania i przeglądania plików tekstowych w telefonie.

ziomiwan napisał/a:
I możliwe też, że za duży rozmiar maja te pliki.


Pliki mają po 1-2 kB.

Czemu więc producent podaje w specyfikacji (vide link w pierwszym poście), że telefon odczytuje pliki w formatach tekstowych? :sad:

ziomiwan - Śro Gru 02, 2009 22:12

Ale opera to nie jest taka aplikacja.
Nie nie można zainstalować, bo po prostu takowych niema.

Nie mam pojęcia dlaczego tak podaje, ani czy działają one czy nie. Może jutro sprawdzę u siebie bo mam taki telefon w domu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group