To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Pozostałe marki telefonów - kabel telefoniczny

Kamiiii21 - Pon Lis 30, 2009 13:18
Temat postu: kabel telefoniczny
Mam pytanie, czy wtykiem rj 45 mozna polaczyc telefon analogowy z gniazdkiem RJ 45? czy mozna np. z jednej strony zalozyc wtyk rj 45 a od strony telefonu rj 11????
ziomiwan - Pon Lis 30, 2009 16:25

Przecież to jest kabel stosowany w sieci Ethernet, więc nie nie możesz podłączyć do tego telefonu, bo w telefonie masz mniejsze wejście.
I po co chcesz tak kombinować?? Myślisz, że podłączając telefon do modemu od internetu uda Ci się nawiązywać połączenia??

Kamiiii21 - Wto Gru 01, 2009 16:20

Nie chodzi mi o korzystanie z internetu tylko o wewnetrzna siec telefoniczna, a podobno najlepiej zrobic ja kablem RJ 45 bo daje pozniej wiecej mozliwosci...tylko zastanawialam sie jak podlaczyc do tego telefon,ale okazuje sie ze wtyk rj 11 pasuje do gniazdka rj 45.racja???
ziomiwan - Wto Gru 01, 2009 17:45

rj11 nie pasuje do wejścia rj45 z prostego powodu: nie ten rozmiar wtyczek.
Większe możliwości? Rj45 nie jest używane do niczego więcej niż do internetu, więc nie ma sensu zawracać sobie tym głowy po mojemu. Możesz zrobić wyprowadzenie na rj45 dla internetu i rj11 dla telefonu.

Chyba, że przez router który daje takie możliwości.. Niewiem już sam...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group