To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - telefon z dobrym foto

lechuss18 - Pią Lis 27, 2009 23:58
Temat postu: telefon z dobrym foto
Witam serdecznie , do tej pory posługiwałem się zasłużonym SE K800i niestety po 3 latach użytkowania zepsuł się joystick oraz stabilizacja obrazu w aparacie wiec najwyższa pora wymienić go na nowy.
A więc do rzeczy poszukuje telefonu do 500 zł może być odrobinę więcej , podstawowymi jego cechami powinna być wytrzymałość możliwość wykonania dobrej jakości fotek z flaschem ,przykładowo tekstu na tablicy siedząc w odległym miejscu na sali wykładowej ( pod tym względem mój soniaczek spisywał się bardzo dobrze )a i od razu zaznaczę że nie chce dotykowego ekranu , gdyż przy moim użytkowaniu po miesiącu najpewniej telefon nie nadawał by się do niczego. Proszę o podpowiedz , sam skłaniał bym się ku jakiejś noki , ale dawno nie byłem w temacie telefonów komórkowych i nie znam tych wszystkich nowości które ostatnimi czasy pojawiły się na rynku;/.Pozdrawiam.

darkgee - Sob Lis 28, 2009 11:17

Nokia nie robi dobrej optyki. Jezeli chcesz dobry aparat, to własnie SE, albo Samsung. Z SE bardziej mógłbym polecić ci C510, a z Samsunga to U900 albo S7220. Bardziej jednak skłaniłbym cie do Samsunga.
ziomiwan - Sob Lis 28, 2009 17:31

Może uda Ci się wyrwać Samsunga Pixon. A lepszego telefonu komórkowego z aparatem fotograficznym nie znajdziesz.
darkgee - Sob Lis 28, 2009 18:08

ziomiwan, jest lepszy telefon z foto- Samsung Pixon12 :wink: A tek serio, to nie wiedziałem, że Pixon jest taki tani. Jezeli uda ci sie taki znaleźć, to bierz smiało, bo M8800 ma faktycznie chyba faktycznie najlepszą optykę wsród telefonów.
lechuss18 - Sob Lis 28, 2009 20:21

Napisałem wcześniej że nie chcę telefonu z dotykowym ekranem , najlepiej by było żeby telefon który kupię miał możliwość wymiany obudowy , przy moim użytkowaniu to pewne że będzie miał sporo rys, dlatego pojawił się pomysł z jakąś nokią np N85 prezentuje się ciekawie .Cena tego pixona rzeczywiście jest kusząca , za 600-700 zł można go kupić , tyle że to dotyk :/
ziomiwan - Sob Lis 28, 2009 21:56

Nie bój się dotyku, do czasu zakupu pierwszego dotykowca też byłem bardzo sceptyczny do tego typu wyświetlaczy. Ale avila zmieniła moje nastawienie do dotykowców które są mega wygodne w użytkowaniu i wytrzymałe.
A z tego co wyczytałem i widziałem sam, to Pixon ma naprawdę dobrze działający dotyk.
Jeśli zależy Ci na bardzo dobrym aparacie z dużymi możliwościami to bierz Pixona, jeśli chcesz "nokie bo to nokia" to kup nokie, ale nie spodziewaj się rewelacji po aparacie foto.

darkgee Pixon 12 to w ogóle kosmos... To chyba aparat fotograficzny z dodatkiem jakim jest telefon komórkowy ;) .

lechuss18 - Nie Lis 29, 2009 14:38

Hymm jestem coraz bardziej przekonany do tego pixona , w końcu trzeba będzie się przełamać do dotykowców . A co mnie podbudowało, to to, że są dostępne obudowy do niego wiec chyba nie jest tak źle :) mam w taki razie pytanie dotyczące modułu GPS , jak to jest , czy za połączenie z z nawigacją pobierane są opłaty , wiem że np w noki z symbianem jest to za free . Pytam bo z takimi rozmiarami wyświetlacza , telefonik i do tego mógł by się sprzydać montując go w moim moto :D
darkgee - Pon Lis 30, 2009 17:19

Pixon ma wbudowany GPS, ale jest taki problem, ze na Javę nie ma dobrych nawigacji. Jezeli zalezy ci na nawigacji, to musisz kupic telefon z jakimś systemem operacyjnym.
lechuss18 - Pon Lis 30, 2009 18:12

Spoko nawigacja to był by jedyne miły dodatek , a tam do następnego tygodnia powinienem uzbierać pieniądze i kupie telefon. Pozdro


Dodano 2.12.2009r.

rozglądając się ostatnimi czasy za telefonami ,zauważyłem że Samsung omnia chodzi po dość niskich cenach ,a ma aparat 5 mpx , nie moglem znaleźć info dotyczących zoomu ,Jak wgląda jakoś zdjęć w tym telefonie , bo z tego co widzę ten telefon ma chyba wszystko czego dusza zapragnie :O

ziomiwan - Czw Gru 03, 2009 02:13

Zdjęcia robi naprawdę dobrej jakości, jednakże porównywać je z Pixonem to trochę głupie ;) pixon to bardziej aparat fotograficzny niż komórka, omnia to telefon z aparatem, ale telefon dający ogromne możliwości.
OKAZJONEOPL - Czw Gru 03, 2009 21:12

Tuatj także polecałbym któryś model z rodziny Se,jak dla mnie to najbardziej odpowiedni byłby c902 cyber shot. Jakość zdjec bardzo dobra,miałem kiedyś okazje oglądać.
lechuss18 - Nie Gru 06, 2009 21:39

Ok ,zakupiłem już Omnie , we wtorek pewnie przyjdzie do mnie paczka i się podzielę swoimi wrażeniami :)Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
ziomiwan - Nie Gru 06, 2009 22:42

Czekamy na Twoje opinie :)
lechuss18 - Pon Lut 01, 2010 16:27

Witam ,jednak nie przekonałem się do tego Samsunga,telefon ma wszystko czego dusza zapragnie , no GPS mógł by się szybciej włączać poza tym nie stwierdziłem jakichś wad w działaniu telefonu , nawet bateria trzyma 5 dni, no ale , dotykowiec totalnie mi ie leży,obsługa tego telefonu zajmuje mi zbyt wiele czasu , przez co wróciłem do swojego uszkodzonego soniaczka :p a omnia służyła mi wyłącznie dociąg na kolokwia :D w tym sie spisywała rewelacyjnie , no ale nie po to dawałem prawie 600 żeby mieć go tylko do robienia ściąg , wiec go sprzedaje , w grę teraz wchodzi telefon wyłącznie z klawiszami. Przez to że mam już wyrobioną dobrą opinie na temat Sony Ericsonów zastanawiam się nad C 905 , mój kuzyn go miał przez niedługi okres i go sprzedał na rzecz solida , więc nie może się wypowiedzieć na temat czy się psuje czy nie . Poza tym widziałem ,że fotki robi świetne a bateria trzyma długo. Pozdrawiam
ardsdz - Czw Lut 04, 2010 17:52

Ale jest nieco źle wykonany, fakt fotki są ładne, bo to w końcu 8Mpx. A nie zastanawiałeś się nad HTC TOUCH PRO, albo SE P1, ew HTC G1. Jeśli wolisz bardziej klasyczny kształt to jest jeszcze pare innych telefonów. Zależy co lubisz?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group