To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Prawo telekomunikacyjne - Kara za nieopłacony rachunek

Zdziwiony - Śro Lis 25, 2009 13:00
Temat postu: Kara za nieopłacony rachunek
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam do was pytanie które mam nadzieje rozwieje moje wątpliwości.
Czy jest możliwe aby operator nałożył kare za niezpłacenie rachunków bez przedwczesnego powiadomienia mnie o tym? (w sensie zapłać albo będzie kara)
Sprawa dokładniej wygląda tak.
Od pewnego czasu dostawałem z ery rachunki które zaczeły przekraczać moj budzet. Dostałem 3 rachunki na 100 zł i jeden na 20 zł oraz zablokowano mi karte sim. Skoro karta była zablokowana to stwierdziłem, że nie spieszy mi się z płatnościami bo i tak już nie dostane następnego rachunku. Mineło pare miesięcy i nagle otzymałem list (nie polecony - zwykły w skrzynce), że mam do zapłaty stare rachunki oraz dodatkowe 750 zł kary, (nigdzie nie umieszczono z jakiego paragrafu przysługuje mi taka kara i dlaczego wynosi ona akurat 750 zł )
Z góry wszystkim dziękuje za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

ziomiwan - Śro Lis 25, 2009 13:08

Oczywiście, że tak. W umowie masz jasno i wyraźnie zaznaczone, iż za nie zapłacenie rachunków przysługuje kara według danej taryfy. Po jednym niezapłaconym rachunku nic sie zbytnio nie dzieje, ale przy takiej sumie jak przedstawiłeś i takim odwlekaniu zapłaty jak najbardziej kara jest słuszna.

Na przyszłość radzę założyć limit do wykorzystania. A jeśli nie mamy pieniędzy aby utrzymywać telefon to z niego zrezygnować. Tłumaczenie, że zaczęły przekraczać budżet nic nigdzie nie da. Rachunki trzeba opłacać w pierwszej kolejności po otrzymaniu wynagrodzenia za pracę itp. w przeciwnym wypadku czekają na Ciebie takie przykre konsekwencje.

haloxavi - Czw Lis 26, 2009 12:37

Z tego co wiem to wpierw dostajesz powiadomienia o sprawie sądowej, kolega tak miał. Dopiero później Twoje długi są przenoszone na firmę windykacyjną i już oni z Ciebie to ściągają.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group