To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Samsung - Parę pytań związanych z samsungiem c3050

sl3dz1k - Wto Lis 24, 2009 16:38
Temat postu: Parę pytań związanych z samsungiem c3050
Witam mam parę pytań związanych z samsungiem c3050. Przeszukałem google ale nic nie ma ( albo jestem taki tępy i nie mogę nic znaleźć :) )

1. Dlaczego po dołączeniu telefonu do komputera komputer mi go nie wykrywa? Instalowałem program Samsung new PC studio i to też nic nie pomogło. Gniazda usb są 100% sprawne, kabel również dobry( brat z niego korzysta ), sterowniki też są dobre gdyż wszystko inne wykrywa tylko nie mój telefon.
2. Jak wiadomo na telefony samsunga nie można zgrywać motywów. Dużo słyszałem że oprogramowanie z symbianem załatwia wszystko. Czy to prawda? Jak wgrać takie oprogramowanie w domu? Skąd je wziąć? Czy poprzez wgranie oprogramowania z symbianem tracę gwarancję na telefon?

Wielkie dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam

darkgee - Wto Lis 24, 2009 17:12

1. A moze w telefonie masz cos źle ustawione?
2. Symbian to platforma softowa, której nie wgrasz sobie do telefonu. Zeby miec telefon z Symbianem, to trzeba kupić po prostu model, który ma go wbudowanego.

ziomiwan - Wto Lis 24, 2009 17:13

Eeem... Symbiana, ani windows mobile, ani androida nie wgrasz do telefonu który nie jest przystosowany do obsługi tego oprogramowania.

Co do podłączenia do koputera, to wyłącz antywirusa. I ściągnij PC Studio ze strony samsunga i zainstaluj je.

sl3dz1k - Wto Lis 24, 2009 18:12

darkgee napisał/a:
1. A moze w telefonie masz cos źle ustawione?

sęk w tym że w telefonie nie ma żadnych ustawień dotyczących podłączenia usb. Jak podłączam telefon do komputera na telefonie wyskakuje mi komunikat "podłączono kabel usb" i na tym się kończy.

ziomiwan napisał/a:
Co do podłączenia do koputera, to wyłącz antywirusa. I ściągnij PC Studio ze strony samsunga i zainstaluj je.


instalowałem już i to też nic nie dało. gdy brałem wyszukaj telefon czy coś takiego wynajdowało mi jeden port, zatwierdzałem go i po chwili otrzymywałem komunikat że do tego portu nie jest nic podłączone ( czy coś w tym stylu ).


A może to być wina tego, że kabel nie jest od mojego telefonu tylko od telefonu brata-Samsunga Avili?

ziomiwan - Wto Lis 24, 2009 18:20

A czy po podłączeniu telefonu i włączeniu New PC studio pokazuje Ci się tam w górnym prawym rogu ikonka telefonu? Jeśli tak to kliknij w nią.
I sprawdź w mój komputer czy nie wykrywa Ci telefonu jako dysk przenośny.
A w telefonie musisz wybrać PC Studio a nie Pamięć Masowa.

sl3dz1k - Wto Lis 24, 2009 18:43

"Moim komputerze" nie wykrywa mi telefonu jako dysk przenośny.
W telefonie po podłączeniu go do komputera nic sie nie dzieje prócz tego że pokazuje mi sie komunikat "podłączono kabel usb" i tyle.. brak jakichkolwiek opcji do wybierania. a w Pc studio nie mam nic w prawym górnym rogu prócz opcji wyszukaj urzadenie którego i tak nie mogę wyszukać


dobra jest.. :) dzięki wielkie za pomoc :) musiałem po prostu coś nie tak robić :) dzięki wielkie jeszcze raz :)

a miałbym jeszcze jedno pytanie dotyczące tego telefonu i ogólnie marki samsung

Czy prawdą jest że samsungi obsługują tylko javę do wielkości 300 kb? Czy da sie to jakoś obejść?

ziomiwan - Wto Lis 24, 2009 20:11

Obsługują javę w każdej wielkości, ale w większości modeli jest problem z wgrywaniem jej. Są dwie strony przez które można wgrywać javę, ale teraz nie podam Ci ich bo musiałbym poszukać.

P.S. Edytuj posty.

sl3dz1k - Wto Lis 24, 2009 20:22

byłbym Ci bardzo wdzięczny za te stronki..

dobrze będę pamiętał :)

ziomiwan - Wto Lis 24, 2009 21:08

http://gsm.elektroda.net/upload/
lub

http://www.laduj.pl/Controller.php5

Trzeba oczywiście ściągnąć gierkę czy aplikację telefonem. Najlepiej mieć wykupiony pakiet MB

sl3dz1k - Wto Lis 24, 2009 21:13

dzięki za wielką pomoc z Twojej strony.. :mrgreen:

@EDIT

eh i znowu problem.. wrzuciłem na www.laduj.pl grę ( Icy Tower-ok. 140 kb ) i robiłem tak jak pisali według instrukcji. Kończyło sie już pobieranie pliku to wyskoczył mi komunikat "Błąd Java. Rozmiar pliku zbyt duży" i telefon mi sie zresetował, a gry jak nie było tak nie ma..

Powiedz mi prosze może bęziesz wiedzieć czy metoda tu opisana jest tylko na samsunga e250 czy na wszystkie?? niżej są też do innych, ale tych już próbowałem i nic nie dały. Natomiast ta od e250 jest dość obszerna i czasochłonna a ja niestety tego czasu nie posiadam by to sprawdzić. Więc jakbyś mógł powiedzieć ( nie mówię tu o sprawdzaniu ) czy ta metoda zadziałałaby też na mój telefon?? może wiesz??:)


http://docs.google.com/gv...198iPESwGit2jAg

ziomiwan - Wto Lis 24, 2009 22:26

http://samsung24.com.pl/p...nu-samsung-d830

Zobacz to.
A jeśli nie pójdzie to znaczy, że do tych najprostszych modeli wcale nie da się wgrać gier...
ALE gry musza być raczej dostosowane do danego telefonu.

sl3dz1k - Śro Lis 25, 2009 08:18

to też nie to. kod nie jest prawidłowy do mojego fona.

Problem z javą mam taki iż:
1/8 gier mi chodzi i działa
1/8 instaluje sie i sie wiesza przy uruchamianiu
2/8 gier to przy instalacji pisze mi "błąd java, zbyt duży odnośnik" (czy coś w tym stylu ) i telefon sie resetuje i nici z gry
4/8 gier jeszcze przed instalacją wyskakuje mi komunikat "błąd java, nieprawidłowy fomat:

ziomiwan - Śro Lis 25, 2009 13:04

Więc pewnie na tym prostym modelu nie możliwym jest instalowanie gier. Chyba, że te są do niego przystosowane.
sl3dz1k - Śro Lis 25, 2009 15:18

nic będę musiał sie do tego przyzwyczaić :) dzięki wielkie za pomoc :)

mam jeszcze jedno pytanie, może i głupie ale nie wytrzymam puki sie nie zapytam pytanie jest odnośnie motywów.. czy jest jakiś sposób by wgrać na ten telefon jakiś motyw? może jakiś soft czy coś?

ziomiwan - Czw Gru 03, 2009 02:09

Nie wiem szczerze mówiąc. Ale nie sądzę... To jest najprostszy model samsunga jaki wypuścił ostatnimi czasy i wątpię, aby ktoś zawracał sobie głowę w tworzenie softu do telefonu który i tak daje bardzo małe możliwości, aczkolwiek wystarczające dla normalnego użytkownika.
Poszukać możesz, ale raczej nie znajdziesz.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group