To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Nokia 5800 XpressMusic czy Samsung i900 Omnia.

pi0trrek - Sob Paź 31, 2009 11:31
Temat postu: Nokia 5800 XpressMusic czy Samsung i900 Omnia.
Witam zastanawiam się nad kupnem telefonu (nowego) i chcę wybrać pomiędzy nokią 5800 XM a Samsungiem i900 Omnia i nie wiem który jest lepszy...Głównie chodzi mi o baterie i o możliwość wgrania aplikacji java,gier java itp,aparat,głośnik i oczywiście wyświetlacz.To są moje wymagania.

Proszę o odpowiedz,to mój pierwszy post - proszę o wyrozumiałość.

ziomiwan - Sob Paź 31, 2009 19:08

Bez dwóch zdań Samsung Omnia. Najlepszy telefon w tych cenach. 5800 jest dużo gorszy od omni pod wieloma względami, między innymi panel dotykowy który w 5800 działa z opóźnieniem bądź nie wyłapuje dotyku.
darkgee - Nie Lis 01, 2009 10:31

pi0trrek, a może OmniaLITE? Jest to troche biedniejsza wersja Omnii, bo ma mniejszy ekran (3" zamiast 3,2" i aparat 3 zamiast 5MPix), ale za to ma nowszego WM i o wiele lepiej reagujacy ekran.
pi0trrek - Pon Lis 02, 2009 07:03

darkgee napisał/a:
pi0trrek, a może OmniaLITE? Jest to troche biedniejsza wersja Omnii, bo ma mniejszy ekran (3" zamiast 3,2" i aparat 3 zamiast 5MPix), ale za to ma nowszego WM i o wiele lepiej reagujacy ekran.



tylko omnia i900 albo 5800 która lepsza czekam na dalsze opinie...

ziomiwan - Pon Lis 02, 2009 21:16

Nie musisz niczego ponawiać bo za to możesz dostać warna.
Ale na jakie dalsze opinie?
To to, że ma lepiej reagujący dotyk, lepsze wykonanie, płynniejsze działanie, brak zawieszek i restartów to mało powodów?
5800 nie zawsze reaguje za pierwszym dotykiem, nieraz trzeba kilka razy stuknąć ekranik aby załapała.
Omnia jest po prostu dużo lepsza.

pi0trrek - Wto Lis 03, 2009 14:41

a bateria i wyświetlacz??
ziomiwan - Wto Lis 03, 2009 14:45

Bateria w Omni wytrzymuje jakieś 5-6dni przy częstym używaniu. W 5800 słyszałem i czytałem, że max 3-4dni (nie miałem okazji się nim dłużej "bawić", a i nie chciałem bo beznadzieja).
Wyświetlacz to zależy o co dokładniej Ci chodzi.

pi0trrek - Wto Lis 03, 2009 15:07

ziomiwan napisał/a:
Bateria w Omni wytrzymuje jakieś 5-6dni przy częstym używaniu. W 5800 słyszałem i czytałem, że max 3-4dni (nie miałem okazji się nim dłużej "bawić", a i nie chciałem bo beznadzieja).
Wyświetlacz to zależy o co dokładniej Ci chodzi.


kolory i czułość A z ta baterią w omnia to naprawde??

ziomiwan - Wto Lis 03, 2009 17:13

Czytasz co piszę czy nie?

To to, że ma lepiej reagujący dotyk, lepsze wykonanie, płynniejsze działanie, brak zawieszek i restartów to mało powodów?
5800 nie zawsze reaguje za pierwszym dotykiem, nieraz trzeba kilka razy stuknąć ekranik aby załapała.
Omnia jest po prostu dużo lepsza.

pi0trrek - Śro Lis 04, 2009 18:56
Temat postu: Re: Nokia 5800 XpressMusic czy Samsung i900 Omnia.
Nie zakładam nowego tematy tylko pisze w tym!

Zamiast i900 ma do wyboru tylko Samsung Avila lub właśnie Nokie 5800 i teraz nowe pytanie który lepszy avila czy nokia proszę o 1 odpowiedz ale sensowną i z szczegółami,i dam wam już spokój.

ziomiwan - Śro Lis 04, 2009 23:41

Tu nie chodzi o spokój czy nie, bo forum jest od zadawania pytań i pomagania innym, więc śmiało pytaj.

Pod względem parametrów lepsza jest 5800 ale całą resztę ciekawszą (według mnie) ma avila, a i tańsza jest od nokii o spore pieniądze.
Avila ma świetnie działający dotyk, dobrze spasowane części, oprogramowanie działa płynnie i bez zawieszek, jest ciekawa od strony multimedialnej, mp3 ma świetnej jakości, cóż więcej? Bateria w niej trzyma nieziemsko długo bo aż 5-7dni przy częstym użytkowaniu. Ma same plusy można powiedzieć.
Minusy 5800 już wymieniłem wyżej.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group