To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Samsung - Soul czy Avila

Admick - Śro Wrz 02, 2009 15:33
Temat postu: Soul czy Avila
Witam przenoszę się do Play Mixtura i mam do wyboru dwa telefony, a mianowicię:
Samsung U900 Soul
i
Samsung Avila

Proszę o wypisanie różnic między tymi telefonami. Byłbym nie zmiernie wdzięczny gdy by właściciele owych telefonów zdali relacje jak owe telefoniki się sprawują.

darkgee - Śro Wrz 02, 2009 16:29

Telefony w funkcjach są niemal identyczne. Róznicą jest to, że Avila ma lepszy ekran, a U900 lepszy aparat. Wybór jest ciężki, ale chyba wybrałbym Avilę. Głównie dlatego, że ma dobry dotykowy ekran i fajna klawiaturę QWERTY (jedną z najlepszych jakie widziałem w dotykowcach).
ziomiwan - Śro Wrz 02, 2009 16:32

Mam Avilę a przedtem miałem brata bliźniaka U900 czyli S7330.

Avilę opisałem dość obszernie już na forum. Ale największe plusy avili to napewno jakość dźwięku mp3 bo jest mega dobra, wyrazistość ekranu, czuły dotyk wyświetlacza, odtwarzanie dźwięków, baardzo długo trzymająca bateria (przy moim bardzo intensywnym użytkowaniu trzyma 4-5dni), akcelerometr i oczywiście design ;) .

U900- ma lepszy aparat i ma flesza dzięki czemu robi lepsze fotki, jakość mp3 jest jednak nieco gorsza niż w avili, bateria trzymała mi w nim 2 max 3dni.

Podsumowując: jeśli zależy Ci na dobrym dźwięku mp3 i jeśl i chcesz telefon dotykowy to nic lepszego od avili nie dostaniesz. Jeśli jednak lubisz zrobić dobre zdjęcia to wybierz U900. Wygląd obu telefonów jest oszałamiający więc to nie wchodzi do porównywania ;) .

Admick - Śro Wrz 02, 2009 18:04

a moje palce zmieszczą się na qwerty w avilce ?
ziomiwan - Śro Wrz 02, 2009 22:02

Spokojnie dasz sobie radę z pisaniem na qwerty, no chyba że masz naprawdę grube palce. Ale wtedy masz normalną klawiaturę dotykową.
Admick - Czw Wrz 03, 2009 07:37

ziomiwan,
a jaką mam gwarancję ,że się nie będzie wieszał, mulił, dotyk się nie zepsuje ?

ziomiwan - Czw Wrz 03, 2009 16:30

Masz taką gwarancję, że nie słyszałem od żadnego użytkownika avilii żeby mu się wieszała czy muliła. A mam baaaardzo dużą styczność z uzytkownikami avili.
Dotyk się nie zepsuje jeśli nie zbijesz wyświetlacza.

Admick - Czw Wrz 03, 2009 17:19

ziomiwan, mam wątpliwości co do avilli.

A co powiesz na temat s7330 ?

ziomiwan - Czw Wrz 03, 2009 23:23

S7330- posiadałem takowy telefon. Bardzo fajny był, jednak nie dawał możliwości instalacji aplikacji w normalny sposób. Jakość mp3 na nim była bardzo dobra choć nieco gorsza niż w avilii. Bateria trzymała mi w nim około 2dni ale przy intensywnym użytkowaniu. Jego wada jest ciężar, ale to przez to że obudowa jest wykonana w całości z metalu. Nie mniej jednak bardzo przyjemny telefon i męski ;) .
Avila jednak przewyższa go multimedialnie, bo oglądanie filmów na niej jest naprawdę przyjemne, a o słuchaniu muzyki nie wspomnę nawet. Jeśli miałbym wybierać między S7330 a avilą to brałbym avilę, daje dużo większe możliwości.

A wygląd? Oba są piękne czego nieda się ukryć ;) .

Admick - Pią Wrz 04, 2009 06:21

ziomiwan, a czy na avilli można normalnie przeglądać np. to forum i pisać posty na qwerty ?
darkgee - Pią Wrz 04, 2009 18:00

Pewnie, że mozna. W kazdym telefonie mozna.
Admick - Pią Wrz 04, 2009 18:34

darkgee, chyba się zdecyduje na Avillę ale Soul też kusi. Trudny wybór.
ziomiwan - Pią Wrz 04, 2009 18:47

Na obu można ;) . Na avili jest jednak wygodniej przeglądać internet. Bo obracasz telefon na bok i masz dużo wygodniejsze przeglądanie www.
S7330 to nie soul. U900 to soul, różnią się trochę obudową i tym że soul ma aparat 5mpx a s7330 3mpx.

Admick - Pią Wrz 04, 2009 19:37

wprowadziliście mnie w zakłopotanie. Ale raczej wybiorę Avillę.
darkgee - Sob Wrz 05, 2009 12:47

Bierz smiało. Avilla jest lepsza od Soula. Poza aparatem ma wszystko inne lepsze (co nie znaczy, że aparat ma kiepski, bo zdjecia wychodza tez dobre).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group