To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Przeniesienie spisu telefonów Samsung -> Nokia

Witek81 - Sob Sie 22, 2009 09:48
Temat postu: Przeniesienie spisu telefonów Samsung -> Nokia
Witam!

Dzisiaj zamierzam kupić sobie Nokię 6303, a obecnie używam Samsunga SGH-E250. I teraz pojawia się problem - wszystkie kontakty mam zapisane w pamięci telefonu a nie na karcie SIM. Co więcej, wiele kontaktów ma przypisanych więcej niż jeden numerów. Jak to przenieść z Samsunga na Nokię bez konieczności wklepywania ręcznie? Da się?

Wykombinowałem coś takiego: za pomocą programu do obsługi Samsunga wyeksportowałem wszystkie kontakty do książki adresowej outlook express, czyli do pliku wab. Czy z takiego źródła da się zaimportować do nokii?

darkgee - Sob Sie 22, 2009 10:38

Nokię tez można synchronizować z outlookiem, czyli powinno się udać.
Witek81 - Sob Sie 22, 2009 10:45

Super. Dzięki :)
ziomiwan - Sob Sie 22, 2009 23:59

Ale przecież możesz też zapisać wszystkie kontakty na karcie sim ;) .
Witek81 - Nie Sie 23, 2009 08:13

Nie mogę zapisać wszystkich kontaktów na karcie SIM, bo karta mieści tylko 250 bodajże - to raz. Dwa, że na karcie można zapisać kontakt z ograniczoną liczbą znaków i tylko jednym numerem telefonu. A ja w wielu kontaktach mam podane 3 telefony i czasem jeszcze email.

Na szczęście bez problemu udało mi się wyeksportować kontakty z Samsunga do książki adresowej Outlooka, a potem tę książkę zaimportować do nokii.

PS. Dziękuję za scalenie dwóch pierwszych postów. Drugiego dopisać chciałem za późno i już edycja nie działała.

Dopsh - Czw Lis 19, 2009 10:34

Trochę poniewczasie, ale może ktoś będzie miał podobny problem.

Jeśli chcesz przerzucić kontakty z telefonu na telefon, można to zrobić przez SyncML. Oba telefony muszą wspierać tę metodę łączności (natywnie lub poprzez jakąś aplikację) i trzeba mieć dostęp do jakiegoś serwera synchronizacji.

Nokia 6303 ma natywny SyncML, ale przyznam, że nie wiem jak wygląda sprawa z Samsungiem E250.

Co do samego serwera synchronizacji to jest ich kilka w sieci. Za kilka dni też startuje serwis kopiujkontakty.pl który ma byc darmowym serwerem do takich synchronizacji i do backupów kontaktów. Co prawda na początku będzie faza betatestów, ale ma ona na celu głównie sprawdzenie, czy są jeszcze jakies telefony, które damy radę obsłużyc, a nie mamy ich jeszcze w bazie. Natomiast mechanizmy synchronizacji działają.

Szukamy betatesterów, więc jesli ktos chciałby nas wspomóc, bylibyśmy wdzięczni. Oczywiście, w ramach betatestów, można będzie całkiem spokojnie juz przenosić sobie kontakty między telefonami, jesli ktoś bedzie tego potrzebował.

Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group