To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Samsung - Samsung Avila

darkgee - Pon Wrz 07, 2009 17:25

Uzywasz sobie jak chcesz. Kiedyś przy bateriach litowo- jonowych najlepiej jak rozładoawło sie teleon i dopiero potem ładowało baterię. Aktualnie nie ma wiekszej róznicy (chociaż baterie "nie lubią" być ładowane, kiedy mają jeszcze spory zapas energii).
bartosz93w - Pon Wrz 07, 2009 18:25

Oki. Rozumie. Dzieki :mrgreen:

A czego używacie do obsługi netu??
Bo to co jest oryginalnie wgrane to nie za szybko chodzi. A mini opera co mi dał darkgee nie działa najlepiej.

ziomiwan - Pon Wrz 07, 2009 19:33

Ostatnio zapoznałem się z dość obszernym artykułem dotyczącym baterii. Okazało się iż nowe baterie czyli wszystkie stosowane w dzisiejszych telefonach nie lubią formatowania, co więcej, skraca to ich żywot i czas jaki będą zasilać telefon.
Tak więc formatowanie baterii jest jakby zakazane. Baterie nie posiadają już efektu pamięci więc formatowanie jest zbędne.
Ja używam przeglądarki która była w telefonie i nie narzekam na nią. Ale jest chyba tylko opera na jave.

bartosz93w - Wto Wrz 08, 2009 15:00

Aha. Oki.

ziomiwan jak będzie nowy soft na avila to daj znać.

Pozdro.

ziomiwan - Wto Wrz 08, 2009 20:37

Napewno napiszę. Sam czekam na niego.
unknownman - Śro Wrz 09, 2009 16:03

ziomiwan jako specjalistę od Avili spytam o dwie sprawy:
1. Jak to jest z tym rysowaniem się ekranu? Bo czytałem, że dość łatwo i szybko pojawiają się rysy. Jeśli tak, to jaką folię polecasz? Może jakiś link do allegro? :)

I jeszcze pytanie o rysik. Jedni piszą, że jest w zestawie, inni piszą, że go nie ma. Czy to zależy od operatora/sklepu? I czy jest problem z dokupieniem go później? Tak, żeby pasował do uchwytu w telefonie?

bartosz93w - Śro Wrz 09, 2009 16:24

Nie ma rysika. I wcale nie przeszkadza że go nie ma.
darkgee - Śro Wrz 09, 2009 17:13

Z rysowanie sie ekranu nie ma problemów. Ekran jest bardzo wytrzymały. Folie kup jaką chcesz, ale żeby była taka twardsza.

Rysika nie ma dołączonego w zestawie. W telefonie nie ma tez miejsca na włozenie rysika. Najwyzej można go sobie podczepić w formie zawieszki.

ziomiwan - Śro Wrz 09, 2009 19:55

Folię na wyświetlacz polecam i uważam że jest obowiązkowa jeśli nie lubisz widoku rysek na wyświetlaczu. Najlepsza jest poliwęglanowa, ja używam takiej foli firmy 3MK i jest świetna, bezklejowa, łatwo się zakłada a spisuje się znakomicie.
Rysika niema, ale jest zupełnie nie potrzebny. Avila została skonstruowana tak, żeby obsługiwać ją jedynie palcami, chyba że masz wielkie i grube palce to wtedy rysik zalecany.
A jeśli chcesz rysik to tak jak napisał darkgee, możesz dokupić jakiś fajny rysik który będzie jako zawieszka do telefonu.

bartosz93w - Śro Wrz 09, 2009 21:02

Tu zobacz.

http://www.allegro.pl/ite..._smycz_9_2.html

http://www.allegro.pl/ite..._protector.html

bartosz93w - Czw Wrz 10, 2009 17:20

ziomiwan robiłeś może pod głaszanie Avili??

http://www.telix.pl/artyk...---3,29853.html Tu jest filmik jak to zrobić.

Czy to jest bezpieczne??

darkgee - Czw Wrz 10, 2009 18:08

W 100% jeżeli robisz wszystko według instrukcji. Robiłem to u kumpla na Avili i nawet daje troche kopa głośności.
bartosz93w - Czw Wrz 10, 2009 19:40

No. Też już zrobiłem i słychać efekty.
ziomiwan - Czw Wrz 10, 2009 19:42

Ja mam BRIDE która ma 498 (chyba) ustawione a więc głośno. Głośniejszego nie potrzebuję. A ustawienia i tak wracają do poprzedniego stanu po ponownym uruchomieniu telefonu.
Ale róbcie to z głową jeśli dobrze kojarzę to max 508-512 można ustawić.

bartosz93w - Nie Wrz 13, 2009 17:29

Jak włączam neta na Avilce to nie wczytuje mi się cała strona tak jak wcześniej. Tylko sam tekst. nie wiem czemu. Nic nie zmieniałem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group