To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Samsung - Który telefon wybrac?

sandra-180 - Sob Sie 15, 2009 22:26
Temat postu: Który telefon wybrac?
Kupuje telefon ale niewiem,który wybrać?

SAMSUNG OMNIA, SAMSUNG F480, CZY SAMSUNG AVILA?

Prosze pomóżcie.

niedobradzidzia - Nie Sie 16, 2009 11:03

Problem tu się zaczyna, ponieważ wzystkie są fajne. Powiedz czego potrzebujesz, bo Omnia ma Windows Mobile, i czy dasz radę się nauczyć jeżeli go nie znasz. F480 jest prosty w obsłudze, a Avila chyba też nie posiada systemu, ale ponoć jest świetna. Może wypisz nam, czego oczekujesz od telefonu.
ziomiwan - Nie Sie 16, 2009 13:13

Między F480 a Avilą wybór jest prosty- Avila.
Ale Avila czy Omnia? Ja wybrałbym omnie (jeśli miałbym do wydania na telefon odpowiednią sumę), wybrałbym ją bo lubię wszystko co ma system i co jest nieco skomplikowane.
Avilę sam posiadam i jak dla mnie jest super telefonem.
Może właśnie napisz nam czego oczekujesz od telefonu to będzie nam łatwiej.

darkgee - Nie Sie 16, 2009 13:41

Zdecydowanie Omnia. Chociaż jeżeli nie chcesz skomplikowanego telefonu, to Avila.
niedobradzidzia - Nie Sie 16, 2009 14:24

A jeżeli chcesz małego i zgrabnego to f480, powiem, że ładnie on wygląda w kobiecej dłoni, jednak jest mało funkcjonalny w porównaniu do Omni. Zależy też ile na to chcesz przeznaczyć, a będzie łatwiej.
bartosz93w - Nie Sie 16, 2009 17:32

Omnia ma dużo bajerów. Ale chyba wolałbym zaoszczędzić trochę kasy i kupić Avile.
darkgee - Nie Sie 16, 2009 17:58

Jeżeli nie potrzebujesz bajerów jakie ma Omnia, to jak najbardziej bierz Avilę.
sandra-180 - Nie Sie 16, 2009 19:25

telefon kupuje mój tata,więc kosztami się nie przejmuje,chcę aby był poprostu śliczny,żeby troche wytrzymał. Myśle o Samsungu Omni,wydaje sie fajny.

Na początku chciałam LG KU990 ALBO LG KP500 COOKIE,ale zrezygnowałam.

niedobradzidzia napisał/a:
Problem tu się zaczyna, ponieważ wzystkie są fajne. Powiedz czego potrzebujesz, bo Omnia ma Windows Mobile, i czy dasz radę się nauczyć jeżeli go nie znasz. F480 jest prosty w obsłudze, a Avila chyba też nie posiada systemu, ale ponoć jest świetna. Może wypisz nam, czego oczekujesz od telefonu.




Czy samsung omnia jest trudny w obsłudze?
Bo troche tych bajerów ma.


edytuj posty ziomiwan

niedobradzidzia - Nie Sie 16, 2009 22:10

sandra-180 napisał/a:
Czy samsung omnia jest trudny w obsłudze?
Bo troche tych bajerów ma.

Nie jest trudny w obsłudze, ale i też nienajłatwiejszy. Jednak musisz się liczyć z tym, że trzeba wgrać nowy ROM, a tu czeka Cię nauka, ale są przepisy na to w Internecie, więc spokojnie. Myślę, że Omnia będzie dobrym wyborem.

darkgee - Nie Sie 16, 2009 22:23

Wgrywanie romów do Omnii nie jest aż takie trudne. Warto to zrobić, bo poprawiają się niedociągnięcia z poprzednich wersji. Można też w ogóle wgrać Windows Mobile 6.5 z interfejsem TouchFlo 3D, co jest super rozwiązaniem.
sandra-180 - Nie Sie 16, 2009 23:02

pierwsze słysze o jakichś ROMACH.
Teraz sama już niewiem czy nielepiej jakiś prostszy w obsłudze :)

ziomiwan - Nie Sie 16, 2009 23:49

Omnia jest najlepszym telefonem jeśli chodzi o technologie w nich użytą (najlepszym z wymienionych). Jest trudno do obsługi dla tych którzy nie radzą sobie z czymś bardziej zaawansowanym chociażby w komputerze. Opcje są trochę inaczej poukrywane niż w normalnych telefonach, ale po kilku dniach zabawy telefonem dojdziesz do wszystkiego.
Z wymienionych telefonów osobiście wziąłbym omnie. No ale tak jak wyżej piszą zmiana roomu ;) ale to nic trudnego.
Jeśli lubisz wyzwania to bierz omnie. Jeśli chcesz coś mniej skomplikowanego to Avilę ;) .
Ale myślę że tak czy inaczej Samsung omnia będzie najodpowiedniejszy. Napewno szybko Ci się nie znudzi, tego możesz być pewna. No i daje o wiele wiele większe możliwości niż Avila czy jaki kolwiek inny telefon bez systemu.

sandra-180 - Pon Sie 17, 2009 09:10

Bardzo dziękuje Wam za pomoc.
niedobradzidzia - Pon Sie 17, 2009 10:37

Bardzo ładnie podsumował ziomiwan. Jak kupisz, to odezwij się i pomożemy Ci zmienić ROM żeby bateria dobrze trzymała, a można wiedzieć gdzie kupujesz Omnię? W Salonie, allegro, czy od kogoś? Jeżeli w Orange, to zmiana romu od razu bo na tym pracować się nie da, mam fajny rom, gdzie bateria trzyma minimum 4 dni. Jeżeli w Plusie, to rom nie jest zły i też fajnie się sprawuje.
sandra-180 - Pon Sie 17, 2009 12:34

Kupuje w salonie Plusa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group