To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Dostęp stały - Neostrada, kablówka i inne... - Umowa dotycząca internetu

edyrosta - Nie Mar 15, 2009 22:33
Temat postu: Umowa dotycząca internetu
Chciałam założyć internet bezprzewodowy. Jestem studentka i nigdzie nie pracuje, moim jedynym dochodem jest renta po rodzicach. Rentę będę otrzymywać do końca studiów. I moje pytanie to czy mogę założyć sobie taki internet? Czy renta jest wystarczającym zabezpieczeniem dla firmy internetowej ?
ziomiwan - Nie Mar 15, 2009 22:49

To już zależy tylko i wyłącznie od danego dostawcy internetu. Np. właściciel mojej sieci nie potrzebował żadnego zaświadczenia o jakichkolwiek dochodach, ale u niego nie mam umowy na żaden czas tj. w każdej chwili mogę zerwać umowę.
A renta myślę że byłaby i tak wystarczającym poręczeniem dochodów przy umowie np. na dwa lata o ile tyle jeszcze będą trwać studia.
Najlepiej spytać nawet emailem kilku dostawców takiego internetu o to i będziesz mieć pewność.
Pozdrawiam

gierek - Śro Kwi 08, 2009 17:53

Dokładnie, to wewnętrzna kwestia danego dostawcy netu. Brat ostatnio zakładał sobie orange free no i tam chcieli od niego dowód osobisty i jakiś dokument potwierdzający wiarygodność finansową (zdaje się mają na stronie wymienione dokumenty, które akceptują). On akurat pokazał wyciąg z konta, ale myślę, że w ich przypadku renta też mogłaby być. Jak jest w innych firmach to nie wiem, ale zgadzam się, że najlepiej podzwonić albo pomailować, żeby miec 100% pewności.
haloxavi - Pon Cze 29, 2009 10:43

Umowa o internet będzie na czas określony podobnie jak Twoja renta, umowa o internet musi się kończyć przed zakończeniem okresu przyznawania renty.
ziomiwan - Wto Cze 30, 2009 00:06

Cytat:
Umowa o internet będzie na czas określony podobnie jak Twoja renta, umowa o internet musi się kończyć przed zakończeniem okresu przyznawania renty.

Nie koniecznie. Może być na czas określony ale nie musi, mniejsi dostawcy internetu aby przyciągnąć do siebie ludzi rezygnują z umów na czas określony np. 12-24miesiące dając możliwość zerwania umowy w dowolnym momencie.

haloxavi - Wto Cze 30, 2009 12:43

Trochę to mało rozważne z ich strony, ale skoro tak piszesz to pewnie tak jest....
ziomiwan - Wto Cze 30, 2009 17:10

Mało rozważne ale w ten sposób przyciągają do siebie ludzi którzy nie chcą się wiązać na 24miesiace czy dłużej, a wielu niechce tego robić.
Mój dostawca internetu oraz okoliczni dostawcy właśnie tak robią. I wychodzą na tym bardzo dobrze, mimo tego ludzie nie odchodzą od nich :)

haloxavi - Czw Lip 02, 2009 11:07

Wiesz to czy nie odchodzą zależy od jakości usług, gdyby było z tym źle to z pewnością byście ich wymienili bo po co się męczyć, a skoro jest dobrze to pozostaje się tylko cieszyć.
ziomiwan - Czw Lip 02, 2009 22:19

No dokładnie tak ;) . A na jakość usług nie można narzekać co prawda. Wszystko zależy od poziomu umiejętności administratora sieci.
Dodatkowym plusem jest dobry kontakt z samym administratorem, w razie jakiejś awarii w pół godzinki max godzinkę są u klienta i naprawiają usterkę.

bociek - Pią Lip 03, 2009 10:41

Raczej każdy dostawca to określa u siebie ale dzisiaj to w większości wypadków nie jest wymagane, ważne byś opłacała rachunek więc dla bezpieczeństwa weź tańszą wersję internetu. Orange oferuje teraz w miarę tani internet mobilny 39 i pół ale tylko 0.5GB transferu. Zależy do czego będzie Ci potrzebny ten internet?
ziomiwan - Pią Lip 03, 2009 15:17

Bez przesady.... Tego neta od orange nie poleciłbym nawet swojemu największemu wrogowi...
Zresztą co zrobić z tym 500mb transferu?? Tosz to dzisiejsze strony tyle wykorzystają w tydzień.

bociek - Pią Lip 03, 2009 16:36

Zależy kto jak korzysta. Ściąganie wszelkiego rodzaju większych plików odbywa się u mnie na stacjonarnym necie, natomiast na i za miasto do podstawowego korzystania spokojnie taki limit wystarcza.
ziomiwan - Pią Lip 03, 2009 19:41

Nigdy nie zapłaciłbym 40zł za 500mb transferu.. Śmiech na sali i wyzysk.
haloxavi - Wto Lip 21, 2009 14:54

Nie da się ukryć, że kwota nie za ciekawa. Internet mobilny rzadko się przydaje, chyba, że jest się jakimś biznesmenem, ja wole mój stacjonarny ;-)
matig89 - Czw Sie 27, 2009 08:40

jesli chodzi o internet mobilny to natanszy jest w Playu. Juz za 45 zł mozesz miec 10 GB wiec w porownaniu z 500 mb orange za 39 zł to dosc spora roznica.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group