To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - TELEFON Z GPS dla kierowcy

Rydzu - Sob Gru 06, 2008 22:01
Temat postu: TELEFON Z GPS dla kierowcy
Witam, od kilku dni szukam telefonu z GPS. Obecnie używam oddzielnie telefonu i nawigacji Tom Tom, z której jestem bardzo zadowolony i zapewne jest to najlepsze rozwiązanie ale chce mieć jedno urządzenie, które zastąpi oba. Na rynku jest ogromy wybór pomiędzy zwykłymi telefonami, smartfonami, palmfonami itd, ciężko to troszke ogarnąć. Głównie jeżdżę po Europie zachodniej, mam kilka pytań odnośnie telefonów z GPSem.
W przypadku większości tel. np. Nokia 6210 navigator, N82 mapa jest z licencją 3 lub 6cio miesięczną. Co w takim razie po upływie tego czasu ?
Do tej pory brałem pod uwagę następujące modele :
Nokia 6210 Navigator,
N82,
iPhone,
Samsung Omnia,
HTC,
SE XPeria X1,
ASus P750 choć przyznam ,że ekrany dotykowe jakoś specjalnie mnie nie przekonują (podobno są bardzo delikatne) plusem napewno jest ich wielkość 3-4 cala jak w nawigacji.
Bardzo ważne jest żeby telefon łapał szybko sygnał z satelit nawet w budynku, nie gubił aktualnej pozycji. Mi osobiście przypadła do gusty N82 w miare za rozsądna cene (ok 1100zl) Chyba nie ma sensu wydawać ponad 2 tys za SE Xperia skoro większości funkcji i tak nie będę używał.

pozdrawiam

krzysiekbyd - Nie Gru 07, 2008 07:59

ja proponuje Samsunga Omnia, a moim zdaniem najlepsza nawigacja na dzien dzisiejszy jest nawiexpert tylko na tych twoich proponowanych fonach nie bedzie chodzic
ps . a po co ci sygnal w budynku ;/

darkgee - Nie Gru 07, 2008 10:39

Najsensowniej będzie wybrać Nokię 6210 Navigator, bo została ona stworzona właśnie do nawigacji. Albo Omnię, bo to tez jest dobry telefon.
Rydzu - Nie Gru 07, 2008 12:07

Omnia ma za duzo bajerow jak dla mnie, mówicie ze Nokia 6210 Navigator to dobry wybór ? A co z ta N82 ??

Co do naviexpert to rzeczywiście na dzień dzisiejszy nr 1 przed tom tom'em i nokia maps, w jakich telefonach będzie działało to oprogramowanie ?

krzysiekbyd - Nie Gru 07, 2008 15:30

jak narazie nawiexpert dzial tylko na symbianach a wiec z systemem operacyjnym windows to zapomnij moze w najblizszym czasie beda nad tym myslec :)
Rydzu - Pon Gru 08, 2008 23:39

Witam, kupilem wlasnie nokie 6210 Navigator z karta 1GB chcialbym wgrac tomtom'a 6 navigator jednak nie jest ten model telefonu podany jako kompatybilny z tomtom'em?
Potrzebuje map europy zachodniej, ten telefon jest oparty na symbianie S60 ? CO lepiej wgrac tomtom 6 czy garmin'a mobile xt ?? Chodzi mi glownie o mapy eurpy zachodniej,
pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group