To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - bateria i jej wytrzymalosc

krzysiekbyd - Sob Lis 29, 2008 18:07
Temat postu: bateria i jej wytrzymalosc
witam zakupilem wlasnie baterie do n80 i po naladowaniu trzymala jakies pol dnia na czuwaniu ;/ sprzedajacy doradzil ze mam ja rozladowac i ladowac 8h i tak trzy razy PRAWDA CZY BAJKA ??
darkgee - Sob Lis 29, 2008 18:32

Prawda. Rozładuj ja trzy razy do zera i ładuj przez 12h. Nazywa się to formatowaniem baterii. Jest to niezbędne do tego, aby bateria dobrze trzymała.
krzysiekbyd - Sob Lis 29, 2008 21:23

ale przeciez tel sam wysyla komunikat ze bateria zostala naladowana ?? to jak to jest przyjmuje po komunikacie jeszcze ladowanie ??
darkgee - Nie Lis 30, 2008 09:51

Po prostu nie pozwala się o rozładować telefonowi. Nie wiem jak to dokładnie działa, ale jeżeli chcesz mieć sprawna baterię lepiej sformatuj ją.
krzysiekbyd - Nie Lis 30, 2008 15:40

moja bateria 3mala od godz 9 rano do 14 i zdechla ;/ rekord i powiem tyle odebralem 2 polaczenia po max 2-3 min
darkgee - Nie Lis 30, 2008 17:27

Zrób format baterii i powinno to załatwić sprawę.
ziomiwan - Nie Lis 30, 2008 20:50

Musisz zrobić format baterii. Niesformatowana bateria wysyła błędne dane do telefonu o jej stanie, dlatego też musisz rozładować ją na maxa aż nie będziesz mógł włączyć telefonu, podłączyć do ładowania najlepiej na całą noc, znów rozładować ją do końca i znów ładować długoo, znów rozładować i naładować do pełna jakieś 8-10h powinno wystarczyć i wtedy powinna trzymać jak należy.
Z nowej beteri telefon poprostu źle odczytuje jej stan jak już napisałem i pokazuje że jest pełna a za chwile pusta.
Pozdrawiam

krzysiekbyd - Pon Gru 01, 2008 07:46

dziwna sprawa ;/ ladowalem baterie od wczoraj od godz 14 po kilku godz skupek baterii juz nie skakal ( naladowana ) jest godz prawie 8 rano a bateria ponownie sie laduje ;/ co mam z tego rozumiec :wink:
ziomiwan - Pon Gru 01, 2008 17:34

Musisz zrobić tak jak Ci napisałem. Bez żadnych miedzy ładowań bo inaczej nie będzie działać jak trzeba.
Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group