To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - Nokia 8800 Arte jak sprawdzic czy jest orginalna??

mily1906 - Sob Lis 22, 2008 04:17
Temat postu: Nokia 8800 Arte jak sprawdzic czy jest orginalna??
Witam od niedawna chcialem zakupic sobie telefonik Nokii jestem bardzo zadowolony z produktow tej marki wiec postawilem terazna model 8800 arte postanowilem zakupic go w usa bo zawsze to taniej ado konca umowy jeszcze rok. Po ustaleniu czy telefon bedzie dzialal europie(okazalo sie ze bez problemu jesli znajde odpowiedni model) postanowilem zakupic telefon po kilku dniach natrafilem na bardzo ciekawa informacje a mianowicie NIE TYLKO NOKIA produkuje telefon 8800 arte jest jeszcze szereg podrobek np NOKLA itp i teraz pytanie do wasjak rozpoznac orginal? Nie wiem czy jest to sluszna uwaga ale ja zauwazylem ze raczej orginaly maja aparat 3.2 mpx a te chinskie 2.0 czy moje spostrzezenia sa prawdziwe i co wy myslicie o tym temacie
darkgee - Sob Lis 22, 2008 12:43

Twoje spostrzeżenie jest słuszne, a w dodatku telefon nie powinien mieć dotykowego ekranu i powinien mieć akcelerometr i hartowaną osłonę wyświetlacza.
ziomiwan - Sob Lis 22, 2008 22:35

Tak masz racje i w ogóle specyfikacja telefonu różni się trochę od oryginału, podróbki mają albo 2mpx albo 0.3mpx do tego rzeczy które dodał darkgee, .
No i hmmm podróbki są dużo tańsze od oryginału ale też nazwa jest inna.
Pozdrawiam

mily1906 - Nie Lis 23, 2008 01:51

Dzis znalazlem bardzo fajna oferte sprzedawca zapewnia ze jest to orginalna nokia tylko skladana w chinach w tamtejszej manufaktorze nokii z czesci wyprodukowanych w finlandii myslicie ze to jest prawda?? tel ma 3,2 mpx i niby wszystko sie zgadza ale co z ta manufaktura czy tak prestizowy telefon nie powinien bym skladany w finlandii moze to jest tak jak z autami jak jest na rynek chinski to jest i skladany w chinach??
darkgee - Nie Lis 23, 2008 10:10

Praktycznie wszystkie telefony są składane w Chinach (albo na Tajlandii). Myślę, że to oryginał.
ziomiwan - Nie Lis 23, 2008 18:35

Nie wszystkie są składane w Chinach i Tajlandii ale większość (bo się opłaca...) i całkiem możliwe że to normalna nokia oryginalna. Tym bardziej jeśli ma aparat 3,2mpx. Zresztą nawet jeśli nie jest oryginalna to zbytnio się nie różni od oryginału a i może lepiej grać muzyczka na takiej ;)
Pozdrawiam

MaciaSS - Pon Lis 24, 2008 18:30

Witam serdecznie,
..nie wbijałbym się w to..musisz uważać..poszukaj lepiej jakiegoś pewnego zródła..i bez przesady..skoro kupujesz telefon tej klasy, to nie oszczędzaj pieniędzy..bo się natniesz..
Pozdrawiam :cool:

darkgee - Wto Lis 25, 2008 17:13

Kolega ma całkowita rację. Przy telefonie tej klasy nie warto próbować czy będzie to oryginalny model. Lepiej kupić z zaufanego źródła.
ziomiwan - Wto Lis 25, 2008 21:29

Aaaale prościej będzie jeśli napisze jakie to źródło i jaka cena. Z tego co widzę to jej ceny wachają się od 790zł do 5tys... Szaleństwo... Nigdy nie dałbym tyle pieniędzy za telefon.. a tym bardziej za nokie..
Pozdrawiam

mily1906 - Pią Lis 28, 2008 01:23

Sprawa telefonu juz sie rozwiazala jest to telefon orginalny z finladnii tylko zlozony z czesci w fabryce nokii w chinach w celu zaoszczedzenia na montazu w finladni gdyz jest to telefon przeznaczony na rynek azjatycki i niczym sie nie rozni tylko tym ze w menu wyboro jezyka jest wiecej azjatyckich kraczkow
ziomiwan - Pią Lis 28, 2008 21:22

No właśnie ;) w chinach wszystko robi się, każdy telefon niemalże i nie tylko zresztą. Więc to nie oznacza że jeśli z chin to bee i to podróbka ;)
A ile za niego zapłaciłeś czy też zapłacisz jeśli można wiedzieć?
Pozdrawiam

tomevamartyna - Śro Gru 31, 2008 08:56

siemka odp do tematu nokia 8800 odradzam wam kupno telefonu ktory pochodzi z finlandi a zrobiony zostal w chinach 1orginalna wersja ma apart 3mp ma 4gb pamieci a pozatym jezeli tel pochodzi z chin jest na nim napisane made in china a nie made in nokia albo made by nokia to sa bardzo dobre kopie jak dzialaja to jest ok ale jak wam sie zacznie cos dziac to nie bedziecie zadowoleni bo cena orginalnej to jakies 4000tys zl bardzo duzo sprzedawcow zakrywa nr emai na zdjeciach mozecie sie domyslic dlaczego fakt jest taki ze mozna sobie kupic taki tel za 800zl ale jak on bedzie dzialal to nie wiem wiem napewno ze czesto sie psuja A wiec przed zakupem takiego tel radze wam sprawdzic emai tel czy wogule taki istnieje a co do tego ze chinczycy robia wszystko to prawda ale kto sprzedaje tel z 1czwarta ceny z 12miesieczna gwarancja
darkgee - Śro Gru 31, 2008 16:58

tomevamartyna, czyli co poślizgnąłeś się na tym modelu? Tak prawdę mówiąc nie wiem co ludzie widzą w tej Nokii. Niedawno wyszła wersja (kolekcjonerska- dla bogatych) za jedyne 4,5 USD to wyglądała jak porośnięta glonami. Ludziom się w głowach przewraca.
ziomiwan - Pią Sty 02, 2009 17:24

Za 4,5 $??
Psują się normalnie jak każde inne telefony, wiadomo że za 800zł zamiast 4tys zł nie dostaniemy tej samej jakości (choć w nokii kto wie...) więc cóż w tym dziwnego.
Też niewiem co w niej ludzie widzą ale cóż...
Pozdrawiam

tomevamartyna - Pią Sty 02, 2009 19:11

nie nie kupilem bo mysle ze nie warto chcialem kupic kiedys vertu ale wybilem go sobie z glowy jak zobaczylem go w sklepie podstawowa wersja to koszt jakies 12tys zl a zlota jakies 50tys to dopiero glupota ale jak ktos ma kase to czemu nie a co do noki 8800 to moglem ja kupic nawt za 500zl nowa z chin ale stwierdzam ze wole miec orginalny telefon nizszej klasy np 8600 luna pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group