To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - [E50] Naprawa ponad 4 tygodnie

Xander99 - Śro Wrz 10, 2008 17:32
Temat postu: [E50] Naprawa ponad 4 tygodnie
Witam,
Oddałem 3 miesięczny telefon do naprawy. Od momentu zostawienia telefonu w salonie Vobis Mobile (gdzie go kupiłem) minęło już 28 dni kalendarzowych. Po 14 dniach dostałem listem poleconym lakoniczną informację, że naprawa się przedłuży. Kilka razy byłem w salonie Vobis Mobile z zapytaniem czy telefon jest już gotowy do odbioru lecz nikt nie potrafił udzielić mi konkretnej informacji.
Czy mam prawo żądać nowego telefonu ?
Czy mogę złożyć skargę do UOKiK ?
Jeśli tak to na Nokia Poland czy Vobis Mobile ?
Co mam zrobić ? Proszę o pomoc...
Pozdrawiam

darkgee - Śro Wrz 10, 2008 21:47

Możesz zarządzać wymiany na nowy, albo zwrót pieniędzy. Najlepiej będzie jak sprawdzisz co mówi o takich przypadkach gwarancja telefonu.
ziomiwan - Czw Wrz 11, 2008 01:26

Druga część wypowiedzi darkgee, chyba jest najbardziej odpowiednia. Najpierw sprawdź co mówi na ten temat gwarancja udzielona na ten telefon i będzie wszystko jasne.
Pozdrawiam

Xander99 - Czw Wrz 11, 2008 13:07

Wysłałem pytanie do serwisu co z moim telefonem i uzyskałem odpowiedź:

Uprzejmie informuję, iż przedmiotowy telefon na moment obecny znajduje się w trakcie naprawy interfejsu użytkownika. Po naprawie zostanie przekazany na testy sprawdzające poprawność jego działania, po czym niezwłocznie zostanie odesłany.

A gwarancje zabrali razem z telefonem...

MaciaSS - Pon Wrz 15, 2008 12:10

Witam serdecznie,
Zadzwoń tam lub zrób zadymę w Vobisie, że nie wywiązują się z gwarantowanego terminu naprawy i że żądasz zwrotu gotówki. Poprostu nie chcesz już tego telefonu..ma Ci służyć do pracy, a nie leżeć bezmyślnie w serwisie i czekać Bóg wie na co..nic się nie czaj..ostro, krótko i za mordę..
Pozdrawiam :cool:

ziomiwan - Pon Wrz 15, 2008 18:39

Dokładnie. Zrób jak doradza Ci MaciaSS, :)
Pozdrawiam

niedobradzidzia - Pią Wrz 26, 2008 16:39

Xander99, i co w końcu zadziałałeś w tej sprawie? Moja siostra kupiła telefon i okazał się felerny. Naprawa się ciągnęła i tata poszedł do Media Markt. Chciał zwrotu kasy, opierali się, ale on powiedział im wprost, że to " nie dla idiotów" i zagroził, że się tym zajmie inaczej (policjant). Chyba się wystraszyli i sprawa została załatwiona. Dostała nowy :twisted: :twisted: :twisted:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group