To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - [Nokia 6230i][CA-53] Problem z połączeniem

Kris1 - Pią Lip 18, 2008 14:18
Temat postu: [Nokia 6230i][CA-53] Problem z połączeniem
Witam wszystkich serdecznie! Mam nokia 6230i oraz kabel CA-53. Problem polega na tym, że gdy podłączam telefon przez kabel do komputera to.. nic się nie dzieje! jakbym nic tam nie podłączył. Niewiem jak rozwiązać ten problem, próbowałem już następujących rzeczy:

grzebałem w BIOS-ie, menadżerze urządzeń, edytorze rejestru, panelu sterowania, instalowałem sterowniki do kabla, mam nokie pc suit, instalowałem rozmaite aktualizacje, resetowałem komputer, obracałem kablem we wszystkie strony a nawet strzeliłem formata ale to nic nie pomogło :roll: czy jest ktoś w wstanie mi pomóc?

Mam winde XP. Prosze bardzo o pomoc pzdr

MaciaSS - Pią Lip 18, 2008 14:36

Witam serdecznie,
..motanie po kompie niewiele Ci da..najprawdopodobniej sterowniki z płyty są liche..napisz jakiej firmy masz kabel i gdzie go kupiłeś ??
..dziwne, że nie działa pod PC SUIT Nokii :( ..może kabelek jest uszkodzony(któryś pin nie jest przylutowany i wogóle nie widzi ani telefonu, ani kompa) ??
Szczerze najlepiej i najszybciej połączyłbyś się z kompem przez bluetootha..era kabli PC mineła i szczerze żadko kto teraz kupuje kabelek..
Pozdrawiam :cool:

Kris1 - Pią Lip 18, 2008 14:39

kabel jest napewno sprawny bo u kumpla działa i jest oryginalny a sterowniki mam z internetu.
MaciaSS - Pią Lip 18, 2008 14:41

Witam serdecznie,
..a grzebałeś w ustawieniach telefonu..może gdzieś tam masz coś ustawione..zobacz w akcesoriach i w ustawieniach telefonu..dziwna sprawa, jak u Twojego qmpla działa :(
Pozdrawiam :cool:

ziomiwan - Pią Lip 18, 2008 15:06

Niewiem po co grzebałeś w biosie... Albo w rejestrze... Tam niema nic co mogłoby Ci pomóc w podłączeniu. Mój brat kupił też kabel do nokii n90 i też nicholery nie łączy z komputerem. Ale to na 99% wina kupowatego kabla kupionego na allegro za 5zł. No i zacznij od ściągnięcia nowych sterowników. Wątpie że działa u kolegi a u Ciebie nie.. Może port usb masz padnięty?
Pozdrawiam

Kris1 - Pią Lip 18, 2008 15:11

Na usb sposród mp4, 2 mp3 i 3 komórek chodzi tylko mp4
MaciaSS - Sob Lip 19, 2008 00:42

Witam serdecznie,
..napisz bardziej zrozumiale o co kaman ??
Pozdrawiam :cool:

Kris1 - Sob Lip 19, 2008 09:17

Po prostu nie działa mi kabel do transmisji danych przez USB, komputer wogóle nie reaguje na ten kebel jakbym nic ta mnie podłączył. Ja już pisałem wcześniej sposród mp4, 2 mp3 i 3 komórek chodzi tylko czyli w sumie 6 urządzeń działa mi tylko mp4. Niewiem czemu nie widzi tej komórki próbowałem juz chyba wszystkiego ale nici.
MaciaSS - Sob Lip 19, 2008 12:09

Witam serdecznie,
..a może odinstalowałeś sterowniki albo coś wymotałeś jak grzebałeś w biosie..pokombinuj..to musi żyć..
Pozdrawiam :cool:

Kris1 - Sob Lip 19, 2008 14:10

tzn. biosie czytałem gdzieś że można zmienić USB1.1 na 2,0 ale nie umiem znależć tego
ziomiwan - Sob Lip 19, 2008 17:00

Nie nie nie nie w biosie nic nie zmieniasz na usb 2.0 hi-speed. Masz pewnie jedno takie wejście w komputerze. A co do tego że działa Ci tylko jedna mp4 to mam wrażenie że nie masz zainstalowanych sterów do usb. Podaj mi model płyty głównej a spróbuję Ci znaleźć odpowiednie sterowniki do usb. Wtedy powinno wszystko śmigać jak ta lala. Pewnie windows nie może znaleźć w swojej bazie sterowników do usb i dlatego ich nie widzi.
Pozdrawiam

Kris1 - Nie Lip 20, 2008 13:04

Co do sterów :
http://img186.imageshack....beztytuuev0.jpg

Co do płyty to podaje szczegóły : http://img291.imageshack....beztytuuiy8.png

mam nadzieje że pomogą :)

ziomiwan - Pon Lip 21, 2008 01:00

Kod:
http://eu.ecs.com.tw/ECSWebSite/Products/ProductsDetail.aspx?detailid=269&DetailName=Driver&MenuID=52&LanID=16

Powinno pomóc. Masz wszystkie sterowniki do swojej płyty głównej.
Pozdrawiam

Kris1 - Pon Lip 21, 2008 10:53

Dzieki wielkie. Jak chce zainstalować do USB to pisze: Te latest SiS USB 2.0 Driver included in Service Pack 1 has already been instaled on your system.
ziomiwan - Pon Lip 21, 2008 20:37

Hmmm wejdź na strone http://windowsupdate.microsoft.com/ i zaktualizuj sobie winde. Niewiem też czy w Twoim komputerze chodzi dokładnie o usb 2.0 czy staresze 1.1. Jest to troszkę badziewna płyta główna niestety. Ale napewno pomogłoby zakupienie kontrolera usb pod PCI. Koszt to jakieś 8-10zł.
Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group