To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Jak przekazać przez bluetootha rozmowę do laptopa?

unicron - Śro Maj 28, 2008 10:52
Temat postu: Jak przekazać przez bluetootha rozmowę do laptopa?
Witam

U mnie w firmie będzie prowadzona prezentacja, w czasie której jeden z prelegentów ma mówić z innego miejsca przez telefon komórkowy i tu pojawia się problem, ponieważ sam system głośnomówiący w telefonie jest za cichy, dlatego też telefon ma być podpięty przez bluetootha do laptopa i przez jego kartę dźwiękową rozmowa podana ma być na zewnętrzne głośniki ze wzmacniaczem.

Jakie oprogramowanie mogę użyć aby w/w operacja sie udała?

Pozdrawiam
Unicron

darkgee - Śro Maj 28, 2008 10:58

W każdym standardowm oprogramowaniu od Bluta jest bramka dźwiękowa, tylko ona nie zawsze chce działać. To zależy od komputera. Zainstalowałem u siebie standardowe oprogramowanie i nie chce działać a u kumpla, który ma lepszy komputer na tym samym oprogramowaniu i tej samej wtyczce z Blutem działa wszystko ok.
unicron - Śro Maj 28, 2008 11:08

Z tego co wiem, to ten laptop ma wbudowanego bluetootha - czyli mówisz, ze powinno pójść bez problemów?
darkgee - Śro Maj 28, 2008 11:11

Myślę, że tak. Ale czy masz zaintalowane na nim oprogramowanie?
unicron - Śro Maj 28, 2008 11:14

Niestety nie mam go w tej chwili do dyspozycji, dlatego chciałem ściągnąć jakiś soft, który by pośredniczył w komunikacji.
darkgee - Śro Maj 28, 2008 11:21

Tutaj masz oprogramowanie do Bluta. Ja sam używam innego, ale to jest lepsze (u mnie nie chce chodzic niestety). Powinno działać.

Cytat:
http://www.instalki.pl/programy/download/bluetooth/BlueSoleil.php

(Wersja trial)

ziomiwan - Śro Maj 28, 2008 22:35

Hmmm niewiem czy jest możliwość przekazania rozmowy telefonicznej przez bluetooth do komputera i na głośniki... Wątpię w to osobiście bo nie można prowadzić rozmowy przez bluetootha... Nie rozumiem w ogóle sposobu w jaki miałoby to zadziałać... Rozmowa przez DWA telefony z czego jeden przekazuje dźwięk na laptopa?? :| Pierwsze słyszę o tym a w informatyce siedze już trochę czasu... Jeśli można to napisz jaśniej...
Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group