To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - Nokia 6290

bboobb - Pią Kwi 11, 2008 08:20
Temat postu: Nokia 6290
Szukam nowego telefonu, w oko wpadł mi ostatnio model Noki 6290. Czy Możecie powiedziec coś na jego temat, czy jest wart uwagi? Za wszelkie informacje z góry dziękuję.
MaciaSS - Pią Kwi 11, 2008 11:25

Witam serdecznie,
6290 jest w miare nowym modelem Nokii - jest to standarowa klapka, z podwójnym wyświetlaczem. Co do awaryjności tego modelu, to za wiele nie mogę Ci napisać, bo bawiłem się nim tylko raz. Szczerze powiem Ci, że Nokia nie robi dobrych telefonów z klapka - zazwyczaj używa słabej elektroniki - słabe taśmy lcd, bardzo delikatne gniazda i wtyczki. W poprzednich modelach 6101, 6103 taśmy lcd bardzo szybko się psuły, na wyświetlaczu nic nie było widać, lub też nawet się nie podświetlał po otworzeniu klapki :( . Proponuję poszukać może jakiegoś innego modelu Nokii, lub ewentualnie.. skoro musi to być klapka to poszukaj czegoś w Samsungach ;) .
Pozdrawiam :cool:

Buc - Sob Kwi 12, 2008 14:10

Ja też uważam, że Nokia ma najlepsze telefony klasyczne, a od szuflad i klapek lepiej trzymać się z daleka. Z całym sercem polecam całą gamę innych modeli Nokia nie mających ruchomych modułów.

Pozdrawiam

ziomiwan - Sob Kwi 12, 2008 14:38

Witam!
Przedmówcy mają racje co do Nokii z klapką, że lepiej wybrać inną marke niż nokia.
Poszukaj czegoś w motorolach i samsungach.
Pozdrawiam

bboobb - Pon Kwi 14, 2008 11:19

Dzięki za informacje. W takim razie skłaniam się ku E51 lub, E65, która z nich zasługuje na większą uwagę?
MaciaSS - Pon Kwi 14, 2008 11:25

Witam serdecznie,
Szczerze..obydwie są z serii biznes i nie są do końca do pracowane :(
Z tych dwóch modeli, jak już któryś koniecznie ma być, to skłaniam się ku E65.
Pozdrawiam :cool:

Buc - Pon Kwi 14, 2008 13:59

E65 nie jest zły, a myślałeś o innych telefonach?

Ja gorąco polecam 6300 (kryptoreklama) :lol:


Pozdrawiam

ziomiwan - Wto Kwi 15, 2008 18:55

Witam
Również tak jak MaciaSS polecam E65. Telefonik w miarę fajny z dość dużym wyświetlaczem i całkiem przyjaznym układem przycisków. Co do dopracowania to nie wiem na ten temat dużo. Tylko chwilę się nim "bawiłem" i nie dostrzegłem jakiś większych niedoskonałości czy wad prócz tego że jest to dość duży telefon, bez rewelacji.
Choć proponowałbym porozglądać się po innych modelach nokii czy też innej marki.
Pozdrawiam

bboobb - Czw Kwi 17, 2008 11:15

Dzięki za już :grin: proszę jeszcze o opinie na temat Nokii 6120, ostatnia do wyboru :lol:
MaciaSS - Czw Kwi 17, 2008 11:19

Witam serdecznie,
6120..fajny prosty telefonik,dwa aparaciki, w tym jeden 2.0mpx. Nieźle zrobiony z dość dobrą elektroniką :) . Napewno mniej awaryjny niż E65 ;)
Pozdrawiam :cool:

bboobb - Czw Kwi 17, 2008 14:12

MaciaSS, dzięki :lol: . Na razie najbardziej skłaniam się ku niemu. Ale mam jeszcze trochę czasu, więc może jeszcze ktoś coś doradzi (jakiś konkretny model).
Buc - Czw Kwi 17, 2008 15:56

Widziałem się dzisiaj z kolegą, który ma Nokię E65. Nie poleca jej w żadnym wypadku.

Z resztą, miałem dzisiaj okazję przyjrzeć mu się z bliska.
Dużo klawiszy i wydaje się niewygodny, kolega twierdzi, że da się przyzwyczaić.
Ponadto żalono mi się, że jest koszmarnie wolny - i rzeczywiście, menu ładuje w żółwim tempie.
Wyświetlacz duży i przejrzysty, choć ja się w nim gubiłem.
Także jestem wielkim przeciwnikiem Symbianów, nie rozumiem na co to komu.

Duży plus rzucający się od razu w oczy to fajny system rozsuwania, wydaje mi się, że to magnes (?)



Ja kiedyś podobne miałem odczucia w stosunku do 6300 (duży wyświetlacz i niewygodne klawisze) ale teraz jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu i nie zamieniłbym go na żaden inny, jak już mówiłem polecam ten telefonik z całego serca.


Jeszcze tu zajrzę.
Pozdrawiam

ziomiwan - Czw Kwi 17, 2008 20:15

Skoro menu wolno się ładuję to radzę odrzucić go odrazu, z czasem jest to bardzo uciążliwe...
6120 całkiem fajny telefonik moim zdaniem, 2kamerki dzięki czemu możesz korzystać z 3g (całkiem fajna opcja). Nieźle wykonany, wygląd hmmm taki sobie, zwykła nokia.
Pierdółki też ma ciekawe np HSDPA,
Wyświetlacz 16 mln kolorów
Wyświetlacz (param.) 240 x 320 całkiem ładnie :) . Tyle że symbian do którego nie mam przekonania...
Pozdrawiam

bboobb - Nie Kwi 20, 2008 14:48

Do podjęcia decyzji pozostały mi jedynie 4 dni. Na placu boju pozostały modele E65, E51 ewentualnie N73. Która z nich Waszym zdaniem zasługuje na największe uznanie :?: :???:
ziomiwan - Nie Kwi 20, 2008 15:57

Z całą pewnością z pośród tych modeli wybrałbym N73, najlepsza opcja, ewentualnie E65 ale nie e51.
N73 jednak myślę że najlepiej do Ciebie trafi.
Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group