To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - Nowa, gigantyczna, polimerowa bateria do 5110

Buc - Wto Kwi 01, 2008 18:30
Temat postu: Nowa, gigantyczna, polimerowa bateria do 5110
Witam!

Dałem babci moją starą Nokię 5110 (taka antyczna, monochromatyczna cegiełka :lol: ), aby miała tańsze połączenia na komórki: duży telefon, wygodne, wypukłe klawisze i wyraźny wyświetlacz.
Niestety, bateria jest bardzo stara i posiada efekt pamięci, a telefon trzeba doładowywać, bowiem jak totalnie padnie, to babcia nie potrafi go włączyć. A także zapomina podłączyć do zasilania. W związku z tym jestem zmuszony kupić jej nową baterię do telefonu o możliwie jak najlepszej jakości i najwyższej pojemności .

Wiem, że efekt pamięci nie występuje w bateriach litowo - polimerowych, zdaję sobie jednak sprawę, że omawiany telefon jest właściwie już zabytkiem, stąd szereg pytań:

1) Czy możliwe jest wstawienie baterii litowo polimerowej?
2) Jaka maksymalna pojemność ogniwa jest dopuszczalna w przypadku tego telefonu?
3) Jaką baterię wybrać, by nie wyrzucić pieniędzy w błoto i działa z aparatem bez zarzutów?
4) Czy są dostępne ogniwa z elementem wibracyjnym?

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

MaciaSS - Śro Kwi 02, 2008 11:51

Witam serdecznie,
Są jeszcze baterie do tych antyków - jak dobrze poszukasz to uda Ci się nawet kupić baterię z vibra do 5110 ;) . Największą jaką znalazłem do tego modelu(z prawdziwą pojemnością) baterię Li-Pol to:
http://www.allegro.pl/ite...0mah_li_po.html
Ta bateryjka będzie działała z tym telefonem bez problemu :)
Pozdrawiam :cool:

Buc - Śro Kwi 02, 2008 14:19

Dzięki, a będzie ona miała wibrację?

I czy zacznie działać z ładowarką impulsową, kiedyś do starej baterii podłączyłem nową ładowarkę i nie działała. Po prostu transformatorówki mi się zużywają.

Pozdrawiam

ziomiwan - Śro Kwi 02, 2008 23:00

Hmmm być może głupie pytanie zadam. Ale czy to w baterii jest wibracja?? :| :| :| Zawsze uważałem że w telefonie...
Pozdrawiam

MaciaSS - Czw Kwi 03, 2008 14:26

Witam serdecznie,
W większości modeli vibra jest wbudowana w telefonie, a nie w baterii, ale akurat w przypadku modelu 5110(która nie ma wbudowanej vibry) można do niej dokupić baterię z wbudowaną vibrą ;) .
Pozdrawiam :cool:

ziomiwan - Czw Kwi 03, 2008 15:27

Bardzo dziękuję za doinformowanie mnie, zawsze byłem pewien że wszystkie mają wibracje wbudowaną w telefonie. Ale widać jest inaczej ;) całe życie się czegoś uczymy ;) .
Pozdrawiam

Buc - Czw Kwi 03, 2008 16:07

Chyba w większej ilości telefonów niż 5110. Miałem Nokię 6150 (cudo :roll: ) i też nie miała wibracji. Chyba taki urok wszystkich Nokii z zewnętrzną baterią, prawda?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group