To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - Bateria BL-5c do 6030

Buc - Wto Kwi 01, 2008 18:08
Temat postu: Bateria BL-5c do 6030
Witam!

Przychodzę z podobnym pytaniem jak w poprzednim poście.
Zauważając mnóstwo bubli na stronach Allegro pytam się, jaka jest największa pojemność baterii polimerowej do Nokii 6030, zależy mi na jak najdłuższym czasie działania.
Z tego telefonu mam za darmo rozmowę z jednym numerem telefonu, więc po całym dniu gadania telefon nadaje się do doładowania, więc chcę wstawić ogniwo bez efektu pamięci. Co polecacie, interesuje mnie sprzęt najwyższej klasy.

Ponadto mam pytanie, czy nie będzie problemów z ładowaniem telefonu, słyszałem o dwóch rodzajach ładowarki: transformatorowe i impulsowe, czym one się różnią i czy będą współpracowały z nową baterią?

Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam

MaciaSS - Śro Kwi 02, 2008 11:44

Witam serdecznie,
Największą oryginalną baterię Nokii, znajdziesz 1020mAh Li-Ion, ale nie gwarantuje, że będzie długo 3mała przy częstym użytkowaniu, bo ma słaby skład chemiczny i ogólnie średnio jest wytrzymała ;) . Z nieorginalnych baterii, największą(prawdziwą) jaką znajdziesz to 800mAh, ale za to Litowo-Polimerowa i wydaje mi się, że ta bateryjka, bedzie Ci dłużej 3mała niż oryginał Nokii o większej pojemności ;) .
Co do ładowarek to racja - są transformatorowe i impulsowe - zasadniczą różnicą jest to, że transformatorówka ładuje telefon dłużej i ogólnie nie polecam stosować tych ładowarek(może wybuchnąć ;) ). Co do impulsówki - bardzo szybko ładuje telefon, jest mniejsza i bardziej wydajna. Aha.. ładowarka impulsowa będzie współpracowała ze wszystkimi rodzajami baterii i ze wszystkimi modelami telefonów.
Pozdrawiam :cool:

Buc - Śro Kwi 02, 2008 14:42

Słyszałem, że impulsówki szybciej zużywają baterie, to prawda?

Pozdrawiam

MaciaSS - Czw Kwi 03, 2008 14:29

Witam serdecznie,
To jakaś bujda - jest to technicznie nie możliwe, żeby impulsówka szybciej zużywała baterię..
Pozdrawiam :cool:

Buc - Czw Kwi 03, 2008 16:31

Ok, dzięki za pomoc. Wiem już wszystko w tym temacie.

Pozdrawiam serdecznie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group