To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Wzmacniacze antenowe

Buc - Pią Mar 28, 2008 15:44
Temat postu: Wzmacniacze antenowe
Witam!

Kiedyś, robiąc zamówienie z Allegro, dostałem bonus w postaci wzmacniacza antenowego, jak się dowiedziałem. Czytałem o tym cudzie techniki ma stronach aukcji i nie mogłem uwierzyć, że taka naklejka z kawałkiem czegoś niby-metalowego naprawdę działa.

Ale fart chciał, że jednak coś takiego dostałem, używałem jeszcze wtedy Nokii 6030. Przykleiłem, ,,co mi szkodzi" pomyślałem. Zwłaszcza, że wyczytałem, że ta naklejka zmniejsza pobór energii i zwiększa moc anteny.

Przykleiłem i efekt od razu był odwrotny, telefon częściej zaczął gubić zasięg, żywotność baterii była krótsza od dzień, półtora.

Całkiem niedawno usunąłem tą naklejkę, po prostu się przyzwyczaiłem do telefonu, myślałem, że to chwilowe. W każdym bądź razie uważam, że te wzmacniacze to bubel jakich mało.

Chyba, że się mylę. Może jednak komuś pomagają?

ziomiwan - Sob Mar 29, 2008 22:26

Witaj!
Masz racje. Te wzmacniacze antenowe to pic na wode. Sam to wypróbowałem i to na kilku telefonach i efekt zawsze ten sam... a w zasadze brak efektu. Zasięg jaki był taki był nadal, pobór energii raczej taki sam choć długo tego nie używałem.
Pozdrawiam

Buc - Sob Mar 29, 2008 22:51

A z jakimi telefonami używałeś tych naklejek?
ziomiwan - Sob Mar 29, 2008 23:06

noki 2600(?), samsung x200, samsung e250, motorola v3, samsung z370, mda.
Pozdro

MaciaSS - Wto Kwi 01, 2008 08:25

Witam serdecznie,
Wzmacniacze antenowe to tylko gadżet - nic nie dają, a wręcz przeciwnie..zakłócają pracę anteny, końcówki mocy i wzmacniacza. Mają za zadanie polepszyć zasięg itp., a działają wrecz przeciwnie..zasięg jest taki sam, lub słabszy :( .
Pozdrawiam :cool:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group