To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Dostęp mobilny - internet komórkowy, LTE, WiFi, WiMAX... - Internet mobilny - jaki?

ukasz - Pon Lis 19, 2007 15:00
Temat postu: Internet mobilny - jaki?
Witam,

Szukam mobilnego internetu w cenie ok. 60-70 zł. Będzie mi służył przede wszystkim do korzystania z poczty, rozmów na gadu-gadu, przeglądania stron i słuchania radia. Co jeszcze... Najczęściej korzystać będe z EDGE, na wymianę plików peer-2-peer i temu podobne 'hardkory' się nie porywam, więc nie musi to być coś super szybkiego :wink: .

No, ale moje właściwe pytania brzmią: którego operatora powinienem wybrać (Era? Plus? Orange? Może jeszcze jakiś inny :wink: ?). Chciałbym też się dowiedzieć jaki modem powinienem wybrać (w laptopie mam gniazdo Express Card).

Pozdrawiam :smile: !

pepi - Pon Lis 19, 2007 18:10

To zależy jak z zasięgiem u Ciebie, czy mieszkasz w jakiejś większej czy mniejszej miejscowości. Moim zdaniem iPlus jest najlepszy, ale to być może tylko w moich okolicach. Sprawdź mapy zasięgu poszczególnych sieci i sprawdź, która ma najlepszy w Twojej miejscowości.
ukasz - Pon Lis 19, 2007 18:59

A zakładając, że zasięg jest w porządku, to strony będą się otwierać z jakąś sensowną szybkością ;>?? Oczywiście mówimy o EDGE:).
pepi - Pon Lis 19, 2007 20:04

Zakładać, że zasięg jest w porządku, to Ty sobie możesz. W teorii to wygląda troszkę inaczej. Testowałam już BlueConnect, Orange 3D i i Plus. U mnie w domu najlepiej chodził iPlus, dwa kilometry dalej u babci najlepsza była era :D a w Bydgoszczy, czyli 30km ode mnie Orange :D wybieraj ;)
a tak serio to iPlusa polecam.

darkgee - Pon Lis 19, 2007 20:41

Najsensowniejszym wyborem dla Ciebie powinien być Orange 3D ponieważ,obszar EDGE zajmuje większość kraju. Z resztą sprawdź sam: http://www.orange.pl/port..._mob?id=2445511 .
Pozdro

gierek - Śro Lis 28, 2007 13:43

potwierdzam kiedys korzystalem z orange free i jesli chodzi o zasieg edge to maja chyba najlepszy w kraju
Tymi - Pią Wrz 25, 2009 11:41

Ja przez wakacje, kiedy byłam na działce korzystałam z iPlusa. Zasięg był super. Nie zawsze miałam zasięg na komórce z Ery, a łączności net nie traciłam.
Polecam iPlusa, super się spisywał przez całe wakacje, na Mazurach, w Górach, na Kujawach. Zero problemów.

masterkamil46 - Pon Lut 15, 2010 23:29

sprawdź tutaj http://uslugitelekom.blox...-dostawcow.html
warka - Śro Kwi 07, 2010 15:50
Temat postu: net
witam, jak ktos juz slusznie zauwazyl wszytsko zalezy od tego gdzie meiszkasz, net mobilny ma to do siebie ,ze niestety jest dosc terytorialny, wiec moze zrywac polaczenie, ale operatorzy chyba daja mozliwosc przetestowania neta na probe -u wiekszosci 7 dni, orange chyba faktycznie ma najwiekszy zasieg, ale pewna nie jestem. W takiej cenie to moglbys tez spokojnie dobrac jakis net stacjonarny I przynajmnije nie trzeba martwic sie o limity, wiem ze neostrada jest teraz w promocji I przy predkosci 6mb kosztuje niecale 70 zl., moze to nie to samo co mobilny ,ale przynajmniej ma sie pewnosc ze nie bedzie problemow ze zrywaniem lacza.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group