To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Telefon idealny

devaitis - Pią Lis 16, 2007 13:50
Temat postu: Telefon idealny
Zamierzam zaprojektować telefon w którym mozna byłoby jednym przyciskiem zmieniać operatora, Czyli z do Orange dzwonić jako
Orange a do Er-Plusa z Ery-Plusa. Jednym z rozwiązań jest umieszczenie dwóch kart sim w telefonie, ale istnieją inne rozwiązania.


Proszę o komentarze

darkgee - Pią Lis 16, 2007 14:37

Dual Sim jest rozwiązaniem znanym od kilku lat, ale przełączenie karty podczas działania telefonu jednym przyciskiem jest czymś nowym. Myślę, że jest to dobry pomysł jednak niewielu go chyba używa (spora część ze względu na niewygodę przełączenia karty). Zrobienie takiej rzeczy jak proponujesz jest na pewno krokiem w przód, ale trzba poczekać czy ten pomysł przyjmie się.
Pozdro

MaciaSS - Pią Lis 16, 2007 16:47

Witam serdecznie,
Projekt jest fajny :smile: , ale czy masz pomysł jak to zrobić..nie wystarczy napisać tylko odpowiedni program..3ba użyć też mądrej elektroniki - masz już pomysł jakiej ??
Ogólnie szacuneczek za chęci i wizję przyszłości :grin: ja jestem za :grin: :grin: .
Pozdrawiam :cool:

darkgee - Pią Lis 16, 2007 17:45

MaciaSS, on napisał, że ma go tylko zaprojektować, więc może tylko naszkicuje ogólna koncepcję, a programami i elektroniką zajmie sie ktoś inny?
Pozdro

halohalo - Pią Lis 16, 2007 20:01

Jeden przycisk, jedno kliknięcie?

A co z PIN-em?

MaciaSS - Pią Lis 16, 2007 21:28

Witam serdecznie,
:shock: :shock: wooow :shock: :shock: nawet sam Bóg forum napisał - SUPER :grin: :grin: .
Drogi Adminie..myślę, że nie będzie się już wpisywać kodu PIN (karty sim, będą wlutowane w płytę główną telefonu, gdzieś obok procesora)..telefony będą tak zaawansowane, że śmigając palcem po klawiaturze lub guzikach-wyświetlaczu dotykowym, będą zczytywać linie papilarne właściciela..i nawet jak zgubisz lub ukradną Ci telefon, to złodziej czy znalazca i tak nic nie będzie mógł zrobić z tym telefonem :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam :cool:

devaitis - Sob Lis 17, 2007 11:09

Jasna sprawa są trudności, ale projekt w przygotowaniu. skończony i zatwierdzony zamierzam prawdopodobnie sprzedać, ale jeszcze udostępnię wersje beta projektu. W początkowej fazie jest mnóstwo wyzwań, nawet nie chce mi się wypisywać.

Pozdrawiam

ps miło odpowiem na konkretne pytania dot projektu

darkgee - Sob Lis 17, 2007 11:29

No to ja mam pytanko: czy ten telefon będzie dostępny tylko u jednego operatora czy u kilku i jak przedstawiają się dane techniczne?
Pozdro
P.S. MaciaSS, ma rację takie funkcje za niedługo wejdą w życie. Czytałem o tym w jakiejś gazecie.

pepi - Nie Lis 18, 2007 18:44

Jeju... ktoś tu ambitny jest :D
devaitis - Pon Lis 19, 2007 13:26

Dobre pytanie!
Jak powszechnie wiadomo operatorzy telefonów podpisują umowy z producentami telefonów np z fińską Nokią, nie wiem jak dokładnie przyjmie się projekt i w jaki sposób zostanie "strawiony", nowa linia telefonów, jeżeli tak to całkiem niezależna.
Jeżli chodzi o pytania dot.strony technicznej proszę zadawać je maxymalnie konkretne

darkgee - Pon Lis 19, 2007 16:51

A więc maxymalnie konkretnie to co mnie interesowałoby:
-ilość pamięci (karta pamięci)
-rozdzielczość aparatu
-rozdzielczość i wielkość ekranu
-system operacyjny (czy wspierasz się na jakimś, czy piszesz swój własny od podstaw.
Pozdro

MaciaSS - Pon Lis 19, 2007 19:38

Witam serdecznie,
Moje 3 pytania techniczne:
- jakiego switcha antenowego chcesz użyć
- jakiej końcówki mocy
- jaki procesor chcesz tam wrzucić, żeby telefonik sprawnie działał ?
Pozdrawiam :cool:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group